Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Így tartja karban magát a brit királyi család

Ma mindenki az Olimpiai Játékokról beszél, mi egy kicsit elkanyarodunk a témától, ha nem is messzire, a brit királyi család sportolási szokásait vesszük górcső alá. Olvass tovább, ha tudni akarod, hogy hogyan tartják karban magukat a trónörökösök!

0 Tovább

Kutyával az egészségesebb családért

Szeretnéd, ha egészségesebb lenne a gyerek? Nincs más dolgod, mint beszerezni egy szőrös családtagot, ugyanis egy amerikai kutatás eredménye azt bizonyítja, hogy a kutyatartásnak kifejezetten pozitív hatása van az apróságokra.

2 Tovább

Maradj talpon! - beteg gyerekkel is

Ha gyermekünk beteg, náthás vagy influenzás természetesen minden tőlünk telhetőt igyekszünk megtenni, hogy jobban legyen. Ez így is van rendjén, azonban ilyenkor sem szabad megfeledkezni magunkról, hiszen ha mi is ágynak dőlünk azzal senkinek sem lesz jobb, sőt! A következőkben szeretnénk pár tippet adni, amikkel nagyobb eséllyel kerülhetjük el, hogy megfertőzzön minket a kis ápoltunk.

Fő a megelőzés

Természetesen a legbiztosabb módszer a megelőzés. Az elmúlt években sokan sok szempontból vitatták az influenzaoltások szükségességét, biztonságosságát, azonban a kézzel fogható eredmények szerint még mindig ez a legjobb módja a betegség elkerülésének. Ha gyermekünket nem is szeretnénk az oltásnak kitenni, magunkat beoltathatjuk, hogy tudjunk segíteni ha szükség van ránk. Azonban nem szabad elfelejteni: az immunitás csak az oltás beadása után körülbelül két héttel alakul ki!

Óvatosan a tüsszögéssel!

Manapság, az illemkönyveknek megfelelően legtöbbünk, beleértve már az óvodáskorú gyerekeket is, a tenyerébe tüsszent köhög. Ez lehet, hogy megfelel az alapvető udvariassági szabályoknak, azonban a higiéniás elvárásoknak korántsem. Különösen influenzaszezonban nem. Tüsszentsünk inkább zsebkendőbe, vagy saját ing- vagy pulóverujjunk könyökébe, és tanítsuk erre gyermekünket is. A tenyerünkbe tüsszentett kórokozók ugyanis akár még több óráig is életképesek maradnak, ami alatt fertőzni is tudnak. Ráadásul ez legtöbb tárggyal, csappal, kilinccsel, evőeszközökkel érintkező testrészünk...

Nem lehet eleget kezet mosni

Mint az imént írtunk kezeinket folyamatosan tárgyak megérintésére, pakolásra és minden egyébre használjuk. Ez még nem lenne baj, de az így összeszedett kórokozókat számtalanszor akaratlanul és észrevétlenül érintjük szemünkhöz, szánkhoz, egyszóval arcunkhoz, ahol a legnagyobb a fertőzés veszélye. Így nem lehet elégszer hangsúlyozni a kézmosás fontosságát. Ahányszor csak segítünk gyermekünknek orrot-fújni, enni, vagy a játékait összepakolni igyekezzünk megmosni kezüket, hisz ezeken a tárgyakon mint ott lehetnek a rettegett vírusok.

Takarítsunk többet!

A rendszeres kézmosás mellett nem árthat gyakrabban tisztítani a sokat használt tárgyakat sem, ha beteg van a családban. A WC-lehúzó, a csap, a kilincsek mind ideális helyek a kórokozók számára, hogy azokon megbújva várhassák áldozatukat. Ezeket érdemes antibakteriális törlőkendővel de akár közönséges szappanos vízzel is megtisztítani. Ugyanilyen fontos persze a lakás levegőjének cseréje is, így még nagy hideg esetén is érdemes lehet naponta egy-két alkalommal szellőztetni.

Kerüljük a közelséget

Bár nehezünkre eshet, hogy beteg gyermekünket ne babusgassuk ezt igyekezzünk elkerülni, hiszen ha mi is lebetegszünk azzal senkinek sem segítünk. Természetesen nem kell mindig megtartani az egy lépés távolságot, de arcra puszi helyett egy öleléssel vagy meleg simogatással is kedveskedhetünk.

Figyeljünk magunkra is

Ha gyermekünk beteg előfordulhat, hogy egész éjjel fent kell maradnunk, vagy éppen napokon keresztül csak kihűlt falatot eszünk, egyszóval megfeledkezünk magunkról. Pedig ha egy beteg van a családban különösen fontos, hogy ügyeljünk a megfelelő táplálkozásra, folyadékbevitelre és kellő időt pihenjünk, különben még inkább ki leszünk téve a fertőzésnek.

0 Tovább

8 tipp a stresszmentes ünnepekhez

Bár a karácsony kétségtelenül az év egyik legszebb és leginkább várt ünnepe, lássuk be gyakran sok nehézséggel jár. Az ajándékok beszerzése, az ünnepi ebéd és vacsora elkészítése, az ezekkel járó extra idő- és anyagi ráfordítás mind megviselik az embert. Arról nem is beszélve, hogy ahol nagy a család, gyakran 3-4 napon keresztül vendégségről vendégségre kell rohanni, hogy végül mindenhova késve érkezzünk.

Hogy ne bántsuk meg szeretteinket, és magunk is élvezhessük az ünnep hangulatát bizony ügyesen kell lavíroznunk a feladatok tengerében. Ehhez adunk most pár tippet.

Vásároljunk online!

Számos dolog lényegesen kényelmesebben beszerezhető az interneten keresztül, mint az áruházakat végigloholva. Ráadásul könnyen lehet, hogy még spórolunk is. Cipőt természetesen nem érdemes felpróbálás nélkül választani, de ha egy rokonunknak veszünk ruhaneműt, aki úgyse jönne velünk a boltba, akkor egészen más a helyzet. Hát még ha könyvről, zenéről, filmekről vagy műszaki cikkekről van szó.

Ügyeljünk a családi kasszára

A nehéz gazdasági helyzetben bizony ügyesen kell bánnunk pénztárcánkkal. Ha gyermekeink drága ajándékot szeretnének, amit nem engedhetünk meg magunknak, ne legyünk restek elmagyarázni nekik, mi a helyzet, biztosan meg fogják érteni. Ha távoli rokonoknak vagy munkatársaknak is szoktunk ajándékot adni süssünk egy tálca finom süteményt, amit egy szép dobozban átadva fejezhetjük ki törődésünket.

Rokontól rokonig

Ha a szokásos karácsonyi menetrend túl stresszesnek bizonyul ne féljünk változtatni rajta. Nem muszáj minden nagyszülőt 24-én este végiglátogatni. Használjuk ki az ünnepnapok második felét is, hogy legyen időnk otthon, a szűk családdal igazán értékes időt eltölteni.

Svédasztalos piknik

Ha komoly vendégsereget várunk otthonunkba ne szégyelljük a vacsorát piknik-rendszerben megrendezni. Koncentráljunk a főfogásra, a vendégeket pedig kérjük meg, hogy a köretekkel, salátákkal és desszertekkel ők készüljenek. Amellett, hogy a tapasztalat szerint így még több finomság kerül az asztalra, a vendégek is inkább magukénak érzik majd az estét.

Irány a szabadba!

Bár már szinte közhelynek hangzik, az ünnepek stresszes hangulatában is nélkülözhetetlen a kellő testmozgás, hogy levezessük a felgyülemlett feszültséget. Használjuk ki, ha fehér karácsonyunk van és családunk társaságában menjünk szánkózni, korcsolyázni, vagy csak építsünk egy hatalmas hóembert és vívjunk hócsatát. Ha vállalkozó szelleműek vagyunk kipróbálhatjuk az itthon is egyre népszerűbb sífutást is.

Relaxáljunk!

Persze ha minden kötél szakad, sem szabad túlságosan kiborulnunk. Ha a nagy rohanásban nincs időnk egy kiadós testmozgásra, érdemes lehet légzési gyakorlatokat vagy a jógát kipróbálni. Ezekre bőven elég 20-30 percet rászánnunk és ha kellőképpen tudunk koncentrálni, ez az idő elég is ahhoz, hogy feltöltődjünk.

Közösen könnyebb

Ne feledjük, hogy bármilyen is az elvégzendő munka, azt közös erővel sokkal könnyebb megcsinálni. Fogjuk hát munkára az egész családot! Iskoláskorú gyerekek már igazán hasznos segítséget nyújthatnak. Levihetik a szemetet, elkotorhatják a havat, vagy ők díszíthetik a fát. Bármilyen feladatot adunk neki, már az is segítség ha a nagy sürgésforgásban nincsenek láb alatt.

Maradjunk szervezettek

A fent felsorolt dolgokat természetesen mind könnyebb véghezvinnünk ha jól szervezettek maradunk. Minden este és reggel szánjunk rá 5-5 percet, hogy átgondoljuk milyen elvégzendő feladataink vannak, és melyikre mikor, hogyan tudunk időt szakítani. Ha ezekről rövid jegyzeteket, emlékeztetőket készítünk magunknak az nagyban megkönnyíti a munkánkat.

0 Tovább

Pörögj fel!

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek