Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A D-vitamin fájdalomcsökkentő hatással is bírhat

Ha már csak egy indokra volt szükséged, ahhoz, hogy miért kezdj el egy D-vitamin kúrát, akkor nem érdemes tovább várnod. Egy új tanulmány szerint ugyanis a D-vitamin a már ismert jótékony hatásain túl enyhíthet akár a kettes típusú cukorbetegségben szenvedő nők fájdalmain és depresszióján is.

0 Tovább

Mi legyen a szekrényben ősszel?

Bár a hőmérő higanyszála egyre alacsonyabb, ez nem jelenti azt, hogy le kell mondanunk a szabadtéri programokról! Épp ellenkezőleg, az október számos sportolási, kirándulási lehetőséget kínál. Ezek fázás nélküli élvezetéhez azonban javasolt gondoskodni néhány alap ruhadarab beszerzéséről. Nézzük, melyek ezek!

0 Tovább

Öt étel a napégés ellen

Ezeken a forró és száraz napokon különösen fontos, hogy óvjuk bőrünket a túlzott meleg és a nap károsító sugarai ellen. Azonban nem csak krémekkel, napszemüvegekkel és kalapokkal veheted fel a harcot a z UV-B sugarak ellen. Talán nem mondunk újdonságot, ha azt állítjuk, hogy a védekezésnek léteznek a hagyományostól eltérő, ízletesebb útjai is.

1 Tovább

A legjobb gyógymódok napégésre

Már mi is többször leírtuk miért is lehet olyan veszélyes a nap sugarainak kitenni bőrünket. A védekezés közben ejtett leggyakoribb hibákra is felhívtuk a figyelmet. Ennek ellenére tisztában vagyunk vele, hogy még a bőrük egészségére legkényesebben ügyelők is leéghetnek egyszer-egyszer, ami persze nem tragédia, mégis érdemes mihamarabb kezelni a kellemetlen tüneteket. Ehhez adunk most pár ötletet.

Első a tűzoltás!

Ha bőrünk leégett, kipirult a legfontosabb, hogy azonnal hűtsük le. Erre természetesen egy hideg vizes zuhany a legalkalmasabb, ami egyrészt kellemesen elűzi a forróságot a bőrünkről, másrészt hidratálja azt. Leégés után bőrünk hajlamos kiszáradni, így ilyenkor szappant ne használjunk, egyébként sem a tisztálkodás az elsődleges cél.

Tejfölös pakolás

A tejföl, esetleg joghurt, vagy kefir, napégést gyógyító hatásairól talán mindenki halott már. Nem is hiába, hiszen a hűtőszekrényből előkapott tejföl kellemesen hideg, valamint a benne lévő nedvesség hidratálja bőrünket. Emellett B-vitaminokban is gazdag, amik segítik a hámképződést. Természetesen önmagában is testünkre kenhetjük a tejfölt, de érdemes lehet kicsit felturbózni.

Keverjünk össze fele-fele arányban tejfölt, joghurtot, facsarjuk bele egy paradicsom levét, majd reszeljünk bele egy adag kígyóuborkát. Biztosan nem marad el a hatás!

Finnyásaknak gyümölcspakolás

Ha tejfölös kencét nem szeretnénk magunkra kenni, a bele került anyagokat önmagukban is használhatjuk. A kígyóuborka ismert bőrhidratáló, különösen az arcunkon, a szemünk körül fejti ki gyógyító hatását. A paradicsom gyulladáscsökkentő hatású (még rovarcsípéseken is alkalmazhatjuk). Ha ezek vágjuk vékony csíkokra, vagy pépesítjük össze nagyszerű pakolást kapunk. Mostanában egyre népszerűbb az epres pakolás is, bár ezt alkalmazni nem olcsó mulatság, a hatása kétségkívül nagyszerű.

Az aloe vera tényleg mindenre jó?

Nem sok olyan terméket találni ma, amiből ne készülne aloe verás. Krémek, tusfürdők, szappanok, kozmetikai szerek, de még ásványvizek és étrend-kiegészítők is tartalmazzák a mitikus növény különböző kivonatait. Ezek hatékonysága változó, de az biztos, hogy ha az élő növény frissen letört levelét használjuk, az szinte azonnal enyhíti a kellemetlen viszkető, égető érzést, és pár nap alatt helyrepofozza bőrünk. Csak törjünk le egy ágat a növényről (amit már csak azért is érdemes otthon tartani, mert roppant igénytelen, szinte csak napfény kell neki), hosszában hasítsuk ketté és zselés belével kenjük be a sérült bőrfelületet.

Tea kívül, tea belül

Fontos, hogy ha leégtünk testünket ne csak kívülről, de belülről is hidratáljuk. Nyáron amúgy is 2-3 liter a napi ajánlott folyadékmennyiség, ezt napégés esetén minimum tartsuk be. Ha teát készítünk előnyeit duplán is élvezhetjük. Lehűtve kiváló üdítő, a kihűlt filtert pedig arcunkra pakolhatjuk, hogy kívülről és belülről is hidratáljuk a sérült bőrünket.

Tilos az ...

Ha ezek közül a módszerek közül párat kipróbálunk, biztosan hamar rendbe jön a bőrünk. Fontos azonban az is, hogy berögzült szokásainkkal ne rontsuk tovább az amúgy sem rózsás helyzetet. Semmiképp se vegyünk forróvizes fürdőt vagy zuhanyt, nem fog jól esni, és bőrünknek is csak ártunk vele. A kencéket is langyos vagy inkább hideg vízzel mossuk le.

Ha a tenger mellett égtünk le, ami bizony nem ritka, akármilyen csábító is a víz ne menjünk bele. Bár a víz többnyire kellemesen hűvös a sótartalma miatt tovább dehidratálja bőrünket.

Kerüljük az arcszeszek, parfümök használatát is. Ha alkoholosak ezek is tovább szárítják bőrünk.


Ha tetszett a cikk és szeretnél minden nap hasznos életmódtanácsokat és egészségtippeket kapni, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Erre figyelj napozás közben: az 5 leggyakoribb hiba

Bár az időjárás sok jóindulattal is minimum furcsának mondható, hiszen két naponta váltják egymást a 30 fokok és a az óriási viharok, kétségtelen, hogy már javában nyár van. Nyakunkon az iskolai vakáció, és aki teheti hamarosan megindul a Balaton, vagy a közeli tengerek partja felé. Persze ha strandolni nem is készülünk, biztos megfordul a fejünkben, hogy a nagy hőséget a városban is egy szál semmiben a legkönnyebb elviselni. Akárhogy is, folyamatosan ki vagyunk téve a nap UV sugarai által ránk leselkedő veszélyeknek, így ezekre fel kell készülnünk. És bár ezt évről évre egyre többen veszik tudomásul, még mindig van pár gyakori hiba, amit a legtöbben elkövetünk.

Elfelejtünk újra kenni

Bár az egészségügyi kampányoknak hála, a legtöbben már bekenik magukat, ha tudják, hogy egész nap ki lesznek téve a nap erejének, ám ennek megismétléséről a legtöbben megfeledkeznek. Pedig a legtöbb naptej csak 2-3 órára nyújt védelmet. Természetesen vannak 8 órás védelemmel kecsegtető naptejek is azonban sokan ezt is hajlamosak leizzadni, a tengervíz pedig még a legjobb márkák termékeit is hatástalanítja pár órán belül. Ha biztosra akarunk menni nem árt magunkat 3 óránként újra bekenni!

Nem használunk elég krémet

Biztos sokan tértetek már haza egy nyaralásról félig üres naptejes flakonnal, pedig ennek szinte sose szabadna megtörténnie. Ahhoz, hogy egész testünket bekenjük legalább egy feles-pohárnyi, vagy tojásnyi krémre van szükségünk. Sokan megijednek, hogy miután szétkenték a krémet fehérek maradnak, pedig ez nem kéne, hogy gondot okozzon. Így biztos, hogy mindenhova jutott elég, a fehérség pedig pár perc alatt úgyis felszívódik. Egyébként sem árt időt hagyni bőrünknek, hogy felszívja a krémet, a naptejek a felhordástól számított 20-30 perccel később fejtik ki legjobban hatásukat.

Lejárt szavatosságú terméket használunk

Ez a hiba részben kapcsolódik az előzőhöz, a megmaradt naptejet gondosan eltesszük, majd egy évig hagyjuk csücsülni a fiók aljában. Bár az ételekkel ellentétben a lejárt krémek használatának nagy részéből közvetlenül nem származhat bajunk, a kívánt hatást jó eséllyel nem fogjuk elérni.

Nem megfelelő krémet választunk

A krémek és olajok faktorszámát ma már mindenki megvizsgálja vásárlás előtt, hiszen ez jelzi, hogy milyen fényvédő faktorral (SPF) rendelkezik a termék. Azonban az SPF csak az UV-B típusú sugárzástól nyújtott védelmet jelzi, így sok esetben a legmagasabb faktorú termékek szinte semennyi védelmet sem nyújtanak a szintén káros UV-A sugárzással szemben. Ne legyünk hát restek a hangzatos szlogenek mellett az apró-betűs részt is elolvasni, ahol erről is tájékozódhatunk!

Kihagyunk részeket

Az utolsó tulajdonképpen a legkönnyebben kivédhető, mégis a leggyakrabban elkövetett hiba. Valószínűleg mindenkivel előfordult már, hogy alaposan bekente hátát és vállait, a karjára és lábaira is ügyelt, majd rákvörös orrheggyel érkezett haza a strandról...Ne felejtsük el, hogy a nap sugarai nem csak fentről érkeznek de a környező tárgyakról, homokról, vízről visszaverődve is éreztetik hatásukat, így tényleg minden porcikánkat érdemes alaposan bekenni!


Ha tetszett a cikk és szeretnél minden nap hasznos életmódtanácsokat és egészségtippeket kapni, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább
«
12

Pörögj fel!

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek