Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kutyával az egészségesebb családért

Szeretnéd, ha egészségesebb lenne a gyerek? Nincs más dolgod, mint beszerezni egy szőrös családtagot, ugyanis egy amerikai kutatás eredménye azt bizonyítja, hogy a kutyatartásnak kifejezetten pozitív hatása van az apróságokra.

2 Tovább

10 dolog, ami miatt lehet, hogy nem tudsz aludni

Rossz alvó vagy? Akkor is csak kínkeservesen tudsz elaludni, amikor épp nincs negyven fok a lakásban? Összeállításunkból most megtalálhatod a probléma forrását.

0 Tovább

Öt étel a napégés ellen

Ezeken a forró és száraz napokon különösen fontos, hogy óvjuk bőrünket a túlzott meleg és a nap károsító sugarai ellen. Azonban nem csak krémekkel, napszemüvegekkel és kalapokkal veheted fel a harcot a z UV-B sugarak ellen. Talán nem mondunk újdonságot, ha azt állítjuk, hogy a védekezésnek léteznek a hagyományostól eltérő, ízletesebb útjai is.

1 Tovább

Könnyű banános krémtorta

Ha nyár akkor fagylalt. Persze könnyű ezt mondani, azonban a hosszan tartó kánikulában, a sokadik gombóc után bizony sokan vágynánk valami hasonlóan könnyű, hűsítő finomságra, ami azonban mégsem fagylalt. De legalább olyan jó. Erre tökéletes példa az alábbi recept.

Hozzávalók

  • 1/3 bögre vaj vagy margarin
  • ¼ bögre cukor
  • ½ kk. fahéj
  • 4 bögre Kellogg's Cornflakes
  • 250 ml natúr krémsajt
  • 4 dl tej
  • 1/2 bögre citromlé
  • pár csepp vaníliaeszencia
  • 5 közepesen érett banán

Elkészítés

Egy nagyobbacska fazékban olvasszuk fel a zsiradékot, keverjük bele cukrot és a fahéjat, majd adjuk hozzá az előtte zacskóban feleakkorára zúzott kukoricapehely-morzsát. Jól keverjük el a masszát, majd egyenletesen nyomkodjuk egy lapos tortaformába úgy, hogy a szélein 3-4 centit felmenjen. Tegyük félre.

A krémhez egy keverőedényben verjük fel a krémsajtot, amíg meg nem lágyul. Adjuk hozzá a tejet és alaposan keverjük el. Ezután jöhet a nagyobbik adag citromlé. Keverjük amíg enyhén be nem sűrűsödik.

A krémbe is kerülhet gyümölcs, ezt villával nyomkodjuk szét és alaposan keverjük el. Ha banán helyett mást választunk, ügyeljünk rá, hogy ne legyen túl lédús, mert a töltelék nem fog megszilárdulni!

A banánokat vágjuk vékony karikákra, azokat fektessük végig az enyhén kiszáradt tortalapon. Borítsuk rá a krémet, és kenjük szét. Tegyük hűtőbe legalább 2 órára vagy amíg meg nem dermed a krém. Ezután a maradék banánokat is karikázzuk fel, mártsuk citromlébe, hogy később se barnuljanak meg, majd díszítsük ezzel a tortánk tetejét.

Ha nem fogyna el egyszerre, amit kötve hinnénk, tartsuk hűtőben!


Ha tetszett a cikk és szeretnél minden nap hasznos életmódtanácsokat és egészségtippeket kapni, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Így kerüld el a nyári ételmérgezéseket!

A nyárnak, a vakációnak elvileg a gondtalan örömökről, strandolásról, bulizásról és pihenésről kellene szólnia. Azonban sajnos teljesen ilyenkor sem feledkezhetünk meg magunkról, hiszen mikroszkopikus ellenségek egész hada fenyeget minket. Persze nem érdemes túlizgulni, a dolgot és folyamatosan ezen szorongani, ha betartunk pár szabályt és apró figyelmességekkel ügyelünk magunk és családunk egészségére a nyár valóban csak az örömökről fog szólni!

Hűteni, hűteni, hűteni

Természetesen az ételmérgezések sem véletlenül nyáron fordulnak elő a leggyakrabban. Bár az alábbi tippek legtöbbje egész évben érvényes, tény, hogy a nagy meleg a szokásosnál kedvezőbb környezetet biztosít a baktériumok szaporodásának. Épp ezért a kellő hűtésre és hidegen tartásra a bevásárlástól az ételek elfogyasztásáig ügyelnünk kell. Ha bolt vagy hipermarket mellett egy úton többfelé is megyünk, a bevásárlást hagyjuk utoljára, hogy a húsok, tejtermékek és fagyasztott áruk minél kevesebbet főjenek a napon szaunává változó kocsinkban. Ha légkondit használunk és autónk mérete megengedi, a hűteni szükséges dolgokat nem a tűzforró csomagtartóba, hanem a hűtött utastérben utaztassuk. Azonban már ezt megelőzően, a boltban is fontos hogy ezeket az élelmiszereket tegyük utoljára a kosárba. Érdemes lehet alufóliás hűtőzacskóra is beruházni, persze nem minden alkalommal, ezeket induláskor készítsük be, hiszen többször használhatóak.

Ha hazaértünk természetesen minden gondosan el kell pakolnunk a hűtőbe. Ha van hely érdemes külön tárolni a zöldségféléket és egyéb nyersen fogyasztott ételeket a húsféléktől és tejtermékektől is. Főzés közben se vegyünk elő mindent egyszerre, csak az legyen kezünk ügyében, amire épp szükségünk van.

Fő a tisztaság!

Ha már kezünk ügyét említettük, fontos megemlíteni, hogy a rendszeres kézmosás a nagy melegben a szokásosnál is fontosabb. Főzés előtt és után ez sosem maradhat el, de buszozás, bevásárlás, és autózás után is mossuk meg saját és gyermekeink kezét. Érdemes ilyenkor egy tubus antibakteriális zselét magunknál tartani, hiszen ezzel víz nélkül is megszabadulhatunk a kórokozóktól.

Persze nem csak magunkat, de az alapanyagokat is tisztán kell tartani. Mindig mindent mossunk meg, a később megpucolt zöldségeket, citromot, dinnyét, banánt is és a tojásról se feledkezzünk meg!

Munka közben

Az ételek elkészítése közben is be kell tartanunk néhány alapvető higiéniai előírást. A legfontosabb, hogy a nyersen elfogyasztott zöldségeket sose egy munkalapon és ugyanazzal a késsel daraboljuk, mint a húsokat. E célból érdemes lehet két különböző színű vágódeszkát beszerezni, hogy mindig könnyen meg tudjuk különböztetni őket. Ha grillezéshez vagy sütéshez bepácoljuk a húsokat, azokat mihamarabb tegyük vissza a hűtőbe érlelni és csak közvetlenül sütés előtt vegyük ki őket. Fontos még, hogy ha fagyasztott árut használunk, azokat alaposan olvasszuk ki, hiszen bár a középen jeges hússzeletek sütésközben látszólag teljesen kiolvadhatnak, és kifehéredhetnek, nem biztos, hogy így elérik a kellően biztonságos hőmérsékletet.

A megsült húsokat ilyenkor még a leggyakorlottabb szakácsok is jobb ha kicsit bevágják, hogy meggyőződhessenek a szelet elkészültéről. Azt talán már mondanunk sem kell, hogy a sült ételeket sose tároljuk ugyanabban az edényben, amiben nyersen voltak előkészítve.

A salátákat és zöldségköreteket, már csak ízük és ropogósságuk miatt is az utolsó pillanatig tároljuk hűtőben. Izgalmasan feldobhatjuk a tálalást is ha két egymásba illő edény közé jeget teszünk, hogy belső salátástál folyamatosan hűtve legyen.

Irány a strand!

Ha otthonunktól távol érkezünk, piknikezünk vagy csak harapnivalót viszünk a strandra, jól gondoljuk át, hogy mit és hogyan viszünk magunkkal. Szendvicsekben kerüljük a könnyen romlandó alapanyagokat, párizsit, sajtot és majonézt. A főtt tojást egyenesen felejtsük el! Jobb ilyenkor füstölve tartósított felvágottakat, szalámit kolbászt fogyasztani. Palacsintából se túrósat vigyünk magunkkal, biztonságosabb a lekváros, kakaós.

Gondoskodjunk a biztonságos szállításról, tárolásról is. A hűtőtáskába bőven kerüljön jég, vagy jégakku. Azt ne nyitogassuk a szükségesnél többször, azonban mindig mindent tegyünk hamar vissza. Érdemes lehet két táskát magunkkal vinni. Egyet az ételeknek, egyet az italoknak, hiszen ez utóbbiakra a nagy melegben gyakrabban lesz szükségünk így többször fogjuk elővenni.


Ha tetszett a cikk és szeretnél minden nap hasznos életmódtanácsokat és egészségtippeket kapni, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Pörögj fel!

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek